http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Kandydaci

13. Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak – 36 lat, urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego Nr XLI im. Lelewela na Żoliborzu gdzie, jak wspomina, panowały klimaty opozycyjne. Tam wspólnie z kolegami głęboko przeżył śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, tam też zrodziła się jego pasja patriotyczno-historyczna.
W latach 1988 - 1994 odbył studia na wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego. Mariusz Błaszczak był aktywnym członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i działaczem Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej. Zasiadał w sądzie koleżeńskim. Tytuł magistra historii otrzymał po napisaniu pracy na temat polityki zagranicznej Zygmunta III Wazy.
Karierę urzędniczą rozpoczął pracując jako rzecznik prasowy Urzędu Miasta. W roku 1997 ukończył, na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe na kierunku Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny, a w roku 2000 został absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
W tym czasie poznał zasady funkcjonowania nowoczesnego państwa europejskiego, odbywając staż urzędniczy w Irlandii.
W latach 2002-2004 był zastępcą burmistrza dzielnicy Wola.
Od grudnia 2004 roku pełni z powodzeniem funkcję burmistrza Śródmieścia. Biegle włada językiem angielskim. Jest dumny ze swojej rodziny, jaką tworzą wraz z żoną Grażyną i trojgiem dzieci.

strona www: www.mariuszblaszczak.pl

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków