http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Kandydaci

37. Anna Lutek

Anna Lutek - 25 lat, od urodzenia mieszka w Warszawie. Ukończyła XLII LO im. Marii Konopnickiej, studiowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Szkole Prawa Angielskiego i Europejskiego (UW/ Cambridge University). W okresie studiów aktywnie działała w samorządzie studenckim (w tym w Radzie Wydziału, Wydziałowej Komisji Wyborczej WPiA).
Z partią Prawo i Sprawiedliwość związana jest od chwili jej powstania.
Zajmuje się sprawami zagranicznymi w biurze Jarosława Kaczyńskiego. Jest asystentką wiceprzewodniczącego Unii na rzecz Europy Narodów w Parlamencie Europejskim – Michała Kamińskiego.
Od 3 lat jest członkiem Zarządu Forum Młodych PiS oraz sekretarzem ds. zagranicznych.
Wielokrotnie reprezentowała PiS.FM i polskie środowiska młodzieżowe na międzynarodowych zjazdach i konferencjach (m.in. sierpień 2003- Uniwersytet w Londynie; kwiecień 2004- NATO, Bruksela; marzec 2005- Rzym). Koordynowała akcję wysłania ponad 1000 obserwatorów na wybory prezydenckie na Ukrainie podczas „Pomarańczowej Rewolucji”.
Była też pomysłodawczynią powołania Forum Kobiet PiS.
W wyborach samorządowych 2002 r. została wybrana do Rady Dzielnicy Śródmieście, gdzie zasiada w 3 komisjach: mieszkaniowej, oświaty oraz kultury i sportu.
Zainteresowania: polityka, psychologia. Czas wolny spędza z przyjaciółmi i rodziną; gra w tenisa (w zimie w squasha).


strona www: www.annalutek.pl

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków